8 manter pro vlastní sílu, číslo 6 vás zcela změní

Téma Světového respektu k porodu 2019 bylo MŮJ POROD – MOJE SÍLA.

Síla je základem tvoření našeho života. Vědomí vlastní síly nám umožní vzít život do svých rukou, převzít za sebe plnou zodpovědnost a vytvořit život, po kterém jsme vždy toužili a věděli, že je možné žít, jen jsme zatím nevěděli jak.

Je tolik možností, jak se zpět navrátit k síle, která je nám vlastní. Jen je potřeba si to vybrat, cesta se pak vždy ukáže. Je to možná ten nejtěžší krok, který uděláte, protože to může znamenat, že si přestanete hrát na oběť, budete vybočovat z řady, budete víc vidět a prostě budete jiní.

Jakmile se na tu cestu vydáte, budete děkovat svému dřívějšímu já, že se tak rozhodlo a budete vděční za každý nový den plný nekonečných možností a totální svobody.

Já po té cestě kráčím už pár let, do své plné síly jsem se postavila při porodu mé první dcery a od té doby stále objevuji, jak v tom mohu mít více lehkosti, radosti a hravosti a stát ve své síle ještě více než kdy předtím, ve všech oblastech života.

Sepsala jsem pro vás 8 manter, které mi za poslední rok hodně pomohly otevřít více vědomí a být skutečně tou, kterou jsem. Být JÁ.

1. Vše v životě ke mně přichází s lehkostí, radostí a oslavou!

Mantra, která nenápadně proměnila celý můj život.

Opakujte ji 10x ráno a 10x večer. Ne mechanicky, vnímejte každé slovo a energii, kterou to vyvolává. Pozorujte, co se ve vašem životě začne dít.

2. Já jsem síla. Já jsem vědomí

Síla k vám nepřijde zvenku, tu v sobě máte. Okolní svět vás může posílit, abyste ji objevili.

Být si vědomý znamená, že vám nikdo nemůže nic udělat, protože se nikdy nevzdáte svého vědomí, abyste jim k tomu dali prostor.

Síla a vědomí. Tím vším jsme. „Já jsem síla. Já jsem vědomí.“ Opakujte si to tak dlouho a tak často, jak jen potřebujete, až budete vědět, že jimi skutečně jste.

Obojí vám pomůže postavit se za svá vnitřní rozhodnutí a projít těhotenstvím i porodem s lehkostí a radostí.

3. Jsem napojená na své tělo.

Na koho se můžete spolehnout v jakékoliv chvíli? Kdo je pořád s vámi, podporuje vás, nikdy vás za nic nesoudí a neúnavně pro vás pracuje?

Je to vaše tělo! Jediný společník, se kterým budete až do konce svého života. To už stojí za to být s ním ve spojení a hýčkat si ho, že?

Ženské tělo je navíc úžasné v tom, že dokáže vytvořit podmínky pro růst nového človíčka a velice dobře ví, jak jej bezpečně a přirozeně přivést na svět.

To, co mu brání dělat svou práci, pro kterou bylo stvořeno a která je mu vlastní, jsou naše omezení, limity, dogmata, převzaté vzorce.

Jaké by to bylo napojit se na své tělo, důvěřovat jeho moudrosti, komunikovat s ním, dávat mu, co právě potřebuje, nesoudit ho za to, jaké je a společně tvořit?

Jak na to? Možná i pro vás povede cesta tudy.

4. Jsem propojená se Zemí.

Země disponuje obrovskou silou, která je přístupná pro každého z nás.

Pokud vás něco zatěžuje, položte otázky: „Čí to je?“ „Je to moje?“ 99 % věcí není našich, jsou buď někoho nebo něčeho. Může to být vaše vědomí o tom, co se v okolí děje. Ptejte se, zda to můžete poslat Zemi a udělejte to, ona to od vás ráda přijme, protože pak po ní budete chodit lehčí.

Jakým přínosem tady Země pro nás může být? Vyjděte si do přírody, zaposlouchejte se do zvuků, nasajte vzduch a vědomě se s ní propojte. Dá vám neskutečnou sílu, kterou můžete čerpat, kdykoliv budete potřebovat.

5. Vím, co je pro mě a mé dítě přínosem.

Já jsem odbornicí na své tělo, nikdo jiný. Doktoři mi mohou dát pouze obraz o stavu mého těla a pomoci mi tak pochopit, co se děje. Rozhodnutí, co s tím, náleží mně.

Stejně tak dobře vím, co je přínosem pro mé dítě, protože jsme spojeni pevným poutem již od začátku. Miminko se mnou komunikuje různými způsoby a když jsem vnímavá, může tato komunikace být oboustranná už v těhotenství.

A pak jsou tady tlaky okolí, kterým mohu podlehnout. Co mi pomáhá se s nimi vyrovnat? Moje síla. Moje vědění. Moje plná zodpovědnost za sebe i své dítě. A otázky:

Co to je? Co s tím mohu udělat? Mohu to nějak změnit? Pokud ano, jak to mohu změnit?
Co tady bude přínosem?
Co jiného je tady možné?

6. Věřím tomu, co vím.

Často k nám přijde čisté vědomí a my ho zavrhneme, protože najdeme spoustu důvodů, proč by to tak být nemělo.

Jaké by to bylo dovolit si věřit tomu, co skutečně víme a vnímáme?

Jaké by to bylo nesoudit a nehodnotit to, co víme? Co když právě ty na první pohled nereálné nebo bláznivé věci nám do života přinesou více?

Co všechno je tady možné?

7. Jsem napojená na nekonečný proud energie.

Vesmír nám poskytuje nekonečné množství energie. Je tady pro nás stále k dispozici a čeká jen na to, až si ji vezmeme.

Jaké by to bylo napojit se na tento nekonečný proud energie, kdykoliv potřebujeme? Co kdyby nám tato energie přispěla k tvoření a bytí v této realitě, k větší lehkosti a radosti?

Co je k tomu zapotřebí? Prostě si ji přitáhněte a nechte ji proudit skrze své tělo. Vnímejte, jak vás nabíjí a posiluje.

8. Rozšiřuju svůj prostor a mám k dispozici veškeré vědomí.

Jsme nekonečná bytost v konečném těle. Můžeme rozšířit svůj prostor přes celý svět až do Vesmíru a vnímat, jak tady máme k dispozici veškeré vědomí.

Z tohoto rozšířeného prostoru se vše, čemu jako lidé dáváme velký význam, zdá tak malé.  A pokud potřebujeme radu nebo pomoc, můžeme čerpat právě z tohoto vědomí, bez pevných úhlů pohledu, bez soudů, bez projekcí a očekávání.

Kdykoliv jste v tísni, nepříjemné situaci, prožíváte v těle intenzitu nebo je toho na vás moc, rozšiřte svůj prostor a napojte se na vědomí, které vám ukáže nekonečné možnosti, jak se s tím vypořádat a vyjít z toho posílení.


 

Cvičení dělá mistry, a proto se zaměřte na jednu nebo více manter a denně si je opakujte, dokud se nestanou vaší součástí. Pokud je chcete mít stále na očích, připravila jsem je pro vás ke stažení v grafické podobě. Manžel říká, že vypadají jako nálepky na kořenky a ono to tak vlastně je. Tato mocná slova totiž dodají vašemu životu chuť a z ní plynoucí radost. Užijte si je!

Další inspiraci můžete načerpat z článku 7 myšlenek, které otevřou brány k nádhernému porodu.

Lenka Pánková
Lenka je terapeutka s duší léčitelky, inspirující žena a šťastná máma, která přispívá tím, co umí a co prožila k tomu, aby ženy rodily děti v lásce, radosti, harmonii a klidu. Pomáhá ženám postavit se do své síly, napojit se na své tělo, dítě a přírodu, probudit vědomí a prožít tak porod jako nádherný zážitek na celý život. Příběh Lenky o cestě k vědomému těhotenství a porodu si můžete přečíst tady. Lenka je autorkou e-booku zdarma Jak rodí Bohyně a 5 kroků k vysněnému porodu.

Líbí se vám moje články? Rádi byste dostávali na svůj e-mail upozornění vždy, když vytvořím další?
Přihlašte se k zasílání inspirace z oblasti přirozeného životního stylu a buďte mezi prvními, kdo si ji bude číst!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů