Co kdyby se váš porod stal nádherným zážitkem na celý život?

Inspirujte se mým porodním příběhem a udělejte 5 kroků ke svému vysněnému porodu.

Můj příběh

Pomáhám ženám postavit se do své síly, napojit se na své tělo, dítě a přírodu, probudit vědomí a prožít tak porod jako nádherný zážitek na celý život.

Jsem terapeutka s duší léčitelky, inspirující žena a šťastná máma, která přispívá tím, co umí a co prožila k tomu, aby se děti rodily v lásce, radosti, harmonii a klidu.

- Lenka Pánková -

Porod jako nádherný zážitek

Dnes vím, že těhotenství a porod mohou být nádherným obdobím v životě ženy.

Prožila jsem zdravé a klidné těhotenství a při porodu jsem se postavila do své síly, což mi přineslo nádherný zážitek na celý život, ze kterého čerpám dodnes.

Zázrak zrození své dcery jsem prožila vědomě, v napojení na sebe, dítě i přírodu. Dala jsem jí do vínku krásný a klidný start do života a v sobě jsem posílila svou ženskost, odvahu důvěřovat a oddat se tomu, co uvnitř cítím.

Dnes připravuji na vědomý porod podobně smýšlející ženy, které vnímají příchod dítěte na svět jako důležitou část jeho i svého vývoje. Vedu je k objevení vlastní síly, vrozené schopnosti přirozeně donosit a porodit dítě, k napojení na své vnitřní vědění a vědomí tak, aby si dokázaly poradit v jakékoliv situaci.

Abych rodila ve své síle a vedla k tomu i další ženy, musel se můj svět otřást v základech.

Když jsem otěhotněla, měla jsem velkou radost, ale hned vzápětí nastoupily různé strachy a obavy. Ušla jsem už velký kus cesty osobního rozvoje a cítila jsem, že to, jak těhotenství a porod vnímá dnešní společnost, se mnou nerezonuje. Uvnitř jsem věděla, že to budu mít jinak.

Překonat strachy a tlak okolí

Postupně jsem dospěla k tomu, že chci rodit doma bez cizí pomoci. Ne vždy se mi podařilo ustát silné tlaky okolí, takže jsem pro svůj i jejich klid měla k porodu domluvenou porodní asistentku. Zjišťovala jsem si hodně věcí na internetu, což ne vždy bylo k prospěchu, měla jsem z toho někdy pořádně zamotanou hlavu.

Bylo to jako kráčet cestou do neznáma a nevědět, co přesně mě čeká. Mé tělo i nálady se zpočátku hodně měnily, často jsem hledala příčiny toho, co mi vadí a poctivě je čistila. Moc jsem si to neužívala, pořád jsem se za něčím honila, jen abych připravila ty nejlepší podmínky pro své miminko.

Neměla jsem nikoho, kdo by mi pomohl porozumět tomu, co se to se mnou děje a jak to mohu jednoduše vyřešit. Vše jsem si prošla sama za podpory svého manžela, podobně vědomě naladěná žena mi však chyběla.

Postavit se do své síly

To mě ale neodradilo jít až za hranice toho, co je společensky přijatelné a udělat si vše po svém. Tři týdny před porodem jsem se odstřihla od vnějšího světa a probudila v sobě obrovskou sílu, která mi pomohla porodit v klidu a bezpečí našeho domova jen za asistence mého muže.

Těsně před porodem jsem stihla dočíst knihu Orgasmický porod a přesně takový porod mé dcery byl. Dovolila jsem si věřit svému tělu, že dokáže přirozeně porodit a svému dítěti, že ví, jak se narodit. Byla to harmonická spolupráce plná důvěry, intenzivních prožitků, respektu a pokoře k právě probíhajícímu zrození.

Díky tomuto prožitku jsem pochopila, co je pro takový porod důležité:

  • Převzít plnou zodpovědnost za sebe i své dítě. Být si vědoma toho, že smrt je součástí života a případné komplikace jsou odrazem reality, kterou jsme si samy vytvořily.
  • Vytvořit si ve své hlavě a svém srdci takovou realitu, ve které je porod nádherným, bezpečným a posilujícím zážitkem pro všechny zúčastněné.
  • Postavit se do své síly, důvěřovat moudrosti přírody a poslouchat své vnitřní vedení.

V těhotenství má žena 9 měsíců na to, aby se na vědomý porod připravila. Tuto cestu jsem prošlapala, mnohdy jsem se na ní ztratila, abych se znovu našla, nebo jsem vstoupila do slepé uličky, abych se poučila a našla cestu jinou. Objevila jsem na ní spoustu poznání, lidských andělů i technik, které mě dovedly k vysněnému cíli.

Vy už nemusíte bloudit a zkoušet na sobě, co funguje, ráda se s vámi o to podělím, aby vaše cesta byla přímá a příjemná. Jsem bohatší o cenné zkušenosti a vlastní prožitky z těhotenství i porodu a v rukou mám silné nástroje pro psychiku i tělo.

Každá z nás může rodit jako Bohyně

V mé terapeutické praxi se nejčastěji setkávám s klientkami, které chtějí a nemohou otěhotnět nebo si přejí mít pohodové těhotenství a přirozený porod nebo řeší trauma z předchozího porodu.

Pomohu jakékoliv ženě, která se vydala na cestu vědomí a ráda by na ní měla svého anděla, který jí ukáže možnosti a světlo na konci této cesty, pomůže jí pochopit souvislosti a bude jí nápomocen, dokud nebude sama stát ve své síle.

Pokud s vámi rezonuje můj přístup k životu a jeho zrození, můžeme se potkat na individuální konzultaci, kde společně najdeme, co pro vás bude největším přínosem.

Inspirujte se...

Rozhodla jsem se svým příběhem inspirovat ženy, které si v hloubi duše přejí rodit v harmonii a v napojení na svou sílu, i když třeba teď ještě mají strachy a obavy, podléhají tlaku okolí a odevzdají se proto do rukou druhých. Mým přáním je vrátit porody tam, kam přirozeně patří - do rukou a moci rodících žen, ať už rodí kdekoliv, aby pro ně byl porod nádherným zážitkem, ze kterého budou čerpat energii a sílu nejen v období šestinedělí.

Napsala jsem e­­-book Jak rodí Bohyně a 5 kroků k vysněnému porodu, kde si můžete přečíst můj porodní příběh a inspirovat se 5 kroky, abyste i vy mohli (především ženy, ale také jejich muži) prožít nádherný porod a začít tak nový život svůj i svých dětí podle vašich představ.