7 myšlenek, které otevřou brány k nádhernému porodu

Světový týden respektu k porodu je za námi. Respekt a úcta k zázraku, který nazýváme porod, však zůstávají. Mým přáním je, aby si každá žena byla vědoma své síly a schopnosti přirozeně porodit a měla porod ve svých rukou a své moci. Pak se budou rodit šťastné děti, které si tohle nebudou muset zvědomovat, protože to budou žít už od začátku.

Naše generace je přelomová. Moje maminka ještě rodila odevzdaná do péče zdravotníků a hodně dávala na rady okolí, i co se týká péče o dítě. Takhle ještě i dnes funguje spousta rodiček. Čím dál víc se ale setkávám s ženami, které to chtějí a mají jinak. Pro naše děti to pak už bude přirozené. My jsme ty odvážné, my jsme ty silné, my měníme přístup k porodům.

Já osobně jsem v sobě objevila takovou sílu, že pro mě bylo naprosto přirozené porodit doma. Dosáhla jsem stavu, kdy jsem přesně věděla, co je pro mě a mé miminko nejlepší a napojena na svou intuici a moudrost přírody jsem v bezpečí a klidu domova přivedla na svět svou dceru.

Velice dobře si uvědomuji a vnímám, že ne každá žena má podmínky pro porod doma, ať už jde o prostředí samotné nebo její strachy či snahu ošetřit rizika. Ono ani tak nejde o to rodit doma, ale být při porodu v prostředí, kde se cítím dobře, bezpečně, mám potřebný klid a podporu. A to může mít každá žena jinde. I v porodnici může žena porodit ve své síle.


Sepsala jsem pro vás 7 myšlenek, které se pro mě staly klíčem k nádhernému porodu a tady je můj návrh, jak s nimi pracovat:

  1. Každou myšlenku si přečtěte a nechte ji na sebe působit.
  2. Vnímejte, jestli s ní souzníte nebo ne, co s vámi dělá, co vás při ní napadá, jak se při ní cítíte.
  3. Pokud je s vámi v souladu, přijměte ji do života, vezměte ji za svou a žijte ji.
  4. Pokud se při ní objeví jakýkoliv nepříjemný pocit, strach, pochyby, nesouhlas, zeptejte se sama sebe „Čí to je? Je to moje?„. Pokud odpověď zní ne (což bude v 99 % případů), pošlete to zpět do zdroje s přiloženým vědomím. Spoustu věcí, které dnes žijeme, jsme si posbírali od svého okolí. Jak s tím pracovat do hloubky, abyste z porodu měli vy i vaše dítě nádherný zážitek, se můžete naučit tady.
  5. Mohou vás napadnout další myšlenky, které pomohou na cestě k přirozenému porodu. Budu ráda, když se o ně podělíte v komentářích pod článkem.

A tady jsou >>>

1. Porodím v klidu a bezpečí

Jaké si zvolíte místo porodu a jak bude vypadat prostředí, ve kterém přivedete na svět své dítě? Vždy máme volbu.

myšlenka č. 1

2. Porodní země

Při porodu se žena dostává do úplně jiného světa. Necháte tady na Zemi své strachy a vyjdete posílená na všech úrovních.

myšlenka č. 2

3. Strachy a síla

Průběh porodu ovlivňují myšlenky, které máme v sobě. Poddáte se obavám a strachům nebo si stoupnete do své síly a strachy si před porodem vyřešíte?

myšlenka č. 3

4. Poslouchám své srdce i dítě

Rozhodnutím, které jde od srdce, vše začíná. Pokud si nejste jistá, zeptejte se svého miminka. Stačí se ztišit a naslouchat, odpověď přijde vždy – je to právě ta první myšlenka, která vás napadne.

myšlenka č. 4

5. Svět venku

Jak se chovají lidé ve vašem okolí? Podporují vás, jsou lhostejní nebo s vámi nesouzní, když jde o volbu místa a způsobu porodu? Vše kolem nás je odrazem toho, co máme v sobě.

myšlenka č. 5

6. Spojení dvou mocných sil

Vše, co pro nádherný porod potřebujeme, už máme v sobě. Klíčem k odemčení tohoto potenciálu je důvěra v sebe i své miminko.

myšlenka č. 6

7. Důvěřovat a nechat se vést

Důvěřovat a nechat se vést vyžaduje velkou dávku odvahy a pokory, ovšem výsledek stojí za to!

myšlenka č. 7


Tyto myšlenky jsem přijala do svého života, staly se mou součástí a výsledkem byl nejkrásnější zážitek v mém životě. Celý můj porodní příběh si můžete přečíst v mém e-booku zdarma. Najdete tam i další oblasti, na které se můžete zaměřit a 8 důležitých otázek, které by si před porodem měla položit každá žena.

Ať jsou naše porody bezpečné a šťastné, pak budeme šťastné my i naše děti.

S láskou, Lenka 💜

Lenka Pánková
Lenka je terapeutka s duší léčitelky, inspirující žena a šťastná máma, která přispívá tím, co umí a co prožila k tomu, aby ženy rodily děti v lásce, radosti, harmonii a klidu. Pomáhá ženám postavit se do své síly, napojit se na své tělo, dítě a přírodu, probudit vědomí a prožít tak porod jako nádherný zážitek na celý život. Příběh Lenky o cestě k vědomému těhotenství a porodu si můžete přečíst tady. Lenka je autorkou e-booku zdarma Jak rodí Bohyně a 5 kroků k vysněnému porodu.

Líbí se vám moje články? Rádi byste dostávali na svůj e-mail upozornění vždy, když vytvořím další?
Přihlašte se k zasílání inspirace z oblasti přirozeného životního stylu a buďte mezi prvními, kdo si ji bude číst!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů