Den, kdy k nám přišel dar světla

Přišel jsi ke mně ve snu a zabydlel se v mém srdci. Nosit tě celých 9 měsíců fyzicky pod svým srdcem bylo pro mě potěšením a obrovským darem, provázela mě velkolepá síla a úžasná lehkost. A pak přišel ten den, kdy jsme si měli pohlédnout poprvé do očí.

Náš velký nádherný den.

Přípravy před porodem

Je pondělí, děti už spí. Další den v očekávání je za námi, zvládla jsem i procházku s Mikym pro Marušku do školky. Všechny přípravy pro porod jsou hotové – umytá koupelna, nachystané osušky, deky, podložky na zem, mísa na placentu. Poslední dny méně jím, aby doba na toaletě před samotným porodem byla co nejkratší.

Fotky s bříškem už mám taky, i když tentokrát ne od profi fotografky, ale samospouští doma v posteli. Celkově je toto těhotenství o tolik jiné než ta dvě předchozí. Možná tím, že jsem na něj poslední tři měsíce sama bez partnera. Možná tím, že jsem ušla velký kus cesty sama k sobě. Možná tím, že prožívám zatím největší lekci v životě pouštění iluzí a toho, co už se mnou není v souladu.

před porodem

Se svou podporou k porodu jsem domluvená, stačí zavolat a přijede, drží pohotovost už víc než týden. Za její přínos pro nás dva jsem obrovsky vděčná. Ne každý má s domácím porodem takovou lehkost. Ale my dvě máme jasno a následujeme energii. Přispěla i s výběrem tvého jména – já ho měla někde v podvědomí a ona ho vytáhla na povrch. Teď už se do toho všeho jen uvolnit a nechat to přijít.

Miminko ví, kdy se narodit a tělo ví, jak porodit.
Mám obrovskou důvěru v sebe a v nový život.

A jaká je zaručená metoda přirozeného vyvolání porodu, která mi vždy zafungovala? Je to orgasmus. A když není partner, chce to obrovskou dávku sebelásky a to je přesně to, co jsi vnesl do mého života. Po orgasmickém zážitku se svým tělem jdu o půlnoci spát.

Ladění na porod

Ve dvě hodiny vstávám k dětem a vnímám stahy dělohy, napadá mě, že je to tady. Ještě si pak lehám do postele, ale spím už jen lehce, nechávám k sobě přicházet každou vlnu. Ve 3:13 vstávám a vím, že dnes je ten den, kdy se narodíš. Jsem naprosto klidná a vděčná, že sis pro příchod na svět vybral noc a čas nad ránem.

Prodýchávám každou kontrakci a mezitím mám chuť zvelebit si prostor kolem sebe. Zapaluji svíčku, která si mě k sobě pro tento okamžik přitáhla – Mystic Temple. Její vůně je krásně omamná a bude mi připomínat tento nádherný časoprostor. V koupelně už mi svítí malá lampička se světlem teplého odstínu, podlaha je pohodlně vystlaná podložkami. Pro doplnění energie tentokrát volím sirup Life, mé tělo ho přijímá velmi dobře. Vysílám žádost o rychlý a jemný porod.

Proplouvám mezi koupelnou a pokojem dětí, abych se ujistila, že spí klidně. Houpu se v bocích a vítám každou kontrakci, která mě posouvá blíže k setkání s tebou. Tělo mi zahřívají měkký župan a teplé ponožky. Postupně trávím více času na toaletě. Vnímám, jak čas rychle ubíhá a zvažuji, zda zavolat mé podpoře. Ve čtyři hodiny mi to přijde ještě brzy. Užívám si všude panující klid, jsme tady jen já, ty a mé tělo. Prostor je krásně vyladěný, vnímám velkou energetickou podporu, která jde přímo od zdroje, tedy ode mě.

Po páté hodině konečně vytáčím její číslo, kontrakce se zrychlují. Nebere to. V 5:13 jí píšu, že je čas. Žádná reakce. Co teď? Volám ještě jednou jí a hned nato tvému tátovi. Je potřeba, aby tě někdo chytil do náruče, až půjdeš ven. Budí se a jde za námi nahoru. Vnímám, že je trochu nervózní, já jsem stále klidná a přesně vím, co je potřeba. Teprve teď mi praská voda. Vše nabírá na rychlosti a já stále sedící na toaletě cítím, jak rychle postupuješ ven.

Rodíme

Klekám si na zem, žádám si o teplou žínku, kterou si sama chráním hráz a už nahmatávám tvou hlavičku. Je to tak rychlé a přitom tak jemné. Vědomě prožívám ten božský stav.

Ven jdeš úplně sám, nechávám tělo, aby se otevřelo a vytvořilo ti prostor.

Hlavička je venku, do konce života si budu pamatovat dotek svých prstů na tvých jemných vláskách. Miluju ten pocit.

David sedí připravený za mnou, přichází chvíle klidu, než se narodí i tělíčko.

V 5:55 vyklouzneš ven přímo do jeho náruče a hned mi tě podává.

Balíme tě do ručníku. Pláčeš.

Jsi tak malinký, nejmenší ze všech našich dětí. Tvůj porod byl rychlý, jemný a naprosto nádherný.

Sedím v koupelně, kde jsem porodila i tvého brášku, tehdy tam netekla voda a neměla jsem ani potřebu dělat si tam nějak útulno. Tentokrát koupelna dostala druhou šanci a stala se tak nádherným místem pro tvé zrození.

čerstvě po narození

Stále pláčeš a tvůj pláč neustává. Vypadá to, že máš v dýchacích cestách trochu vody. Jsem tam pro tebe, držím prostor a žádám tvého tátu, aby něco udělal. Po chvíli odchází a ty se uklidňuješ a přisáváš se k prsu.

Trochu chrčíš a usínáš v mém náručí. A já se kochám tím zázrakem jménem Darek a jsem obrovsky vděčná za další posilující zážitek. Prožívám obrovské štěstí, sama se sebou, s tebou.

A co bylo dál

Maruška vstává o půl sedmé, pozoruje tě, vyptává se. Pak ji babička vypraví a odvádí do školky. Přichází Miky a zajímá se, co se to tady děje. Obě děti to berou naprosto přirozeně, že rodím doma. Je krásné pozorovat jejich zájem o tebe a přitom tak jasnou samozřejmost toho, co se právě odehrálo. I já to tak vnímám a zároveň stále nemohu uvěřit tomu, jak úžasně propojená se svým tělem a se svým miminkem jsem.

Každý další porod je o tolik nádhernější, vědomější, rychlejší.
Ke každému porodu přistupuji s respektem a zároveň s důvěrou v sebe a v nový život.

Po dvou hodinách vychází i placenta, je nádherná, krásně vyživená a sytě zbarvená. Necháváme tě k ní připojeného, jsi náš třetí lotosáček. Je to pro nás nejlepší způsob, jak projít domácím porodem bez zbytečných zásahů, takže tě necháváme, aby sis sám určil, kdy se od své placenty, která byla celou dobu tvou věrnou společnicí v bříšku, odpojíš.

narozené miminko

Přesouváme se do postele a o půl deváté už posílám naše fotky těsně po narození těm nejbližším. Volám si s tou, která tady měla být a nakonec nebyla. Večer dostala tak silnou menstruaci a měla velké bolesti, jako ještě nikdy.

Tomu říkám obrovská podpora, vezme za mě porodní intenzity, které jsem tentokrát skoro nevnímala. A zároveň tím umožní, aby i třetí dítko šlo přímo do náruče svého tatínka. Dokonalé. Jsem jí vděčná za obrovskou energetickou a psychickou podporu před porodem, která sehrála velkou roli v tom, že jsem byla skvěle naladěná i přes to, co se v mém vztahu s tvým tátou v předchozích měsících odehrálo.

Jako bys to všechno věděl, do čeho jdeš. Jsi pro mě obrovským DAREM, užívám si tvou vůni, první pohled z očí do očí, přítomnost čistého BYTÍ. Jsme na sebe vzájemně napojeni a přitom jsi tam už sám za sebe, ještě ve svém světě se svou placentou.

Spinkáš v kuse velmi dlouho a já vím, že to je čas postarat se o své úžasné tělo, které ti dalo život a přivedlo tě na svět. Doteď cítím tvou hlavičku v porodních cestách. Přišel jsi tak čistý, možná právě proto, že plodová voda odtekla až těsně před porodem. Byla jsem zvědavá, jestli se narodíš ve vaku blan, ale pak mi došlo, že kvůli přirozenému osídlení těmi správnými bakteriemi ode mě by bylo lepší, aby prasknul. A tak se stalo. Dostatečně pozdě na to, aby ses narodil nádherně čistý a voňavý.

Celé těhotenství jsi mi dodával obrovskou sílu a velkou chuť tvořit pro nás zázemí. Porod byl nádherným vyvrcholením a posilujícím zážitkem. Vše jsem zvládla sama s vědomím toho, že na to sama nejsem, ale můžu si vybrat sama být. Nebyl tam žádný strach, ale přirozený respekt a otevřené vnímání toho, co se děje.

  • Plynout a nechat se vést tím, co přichází.
  • Důvěřovat a následovat své tělo i intuici.
  • Zachovat klid, vytvořit a držet prostor.
  • Uvolnit se do celého procesu a zrodit nový život.

To už není náhoda ani štěstí, to je vědomá tvorba, za kterou jsem si šla a kterou teď žiju.

A jaké jsou první hodiny a dny života s tebou? O tom zase příště. Ten den, kdy ses narodil, 10. 1. 2023, si navždy ponesu ve svém srdci. Obrovská vděčnost za tebe, sebe, svůj život a za vše, co se děje a posouvá mě mílovými kroky do mého nejvyššího potenciálu a k sobě samé. Tvůj porod byl magickou branou do zcela nového prostoru, který se přede mnou najednou otevřel a já s naprostou důvěrou a odhodláním vstoupila.

S láskou v srdci
Tvoje máma

Lenka Pánková
Lenka je terapeutka s duší léčitelky, inspirující žena a šťastná máma, která přispívá tím, co umí a co prožila k tomu, aby ženy rodily děti v lásce, radosti, harmonii a klidu. Pomáhá ženám postavit se do své síly, napojit se na své tělo, dítě a přírodu, probudit vědomí a prožít tak porod jako nádherný zážitek na celý život. Příběh Lenky o cestě k vědomému těhotenství a porodu si můžete přečíst tady. Lenka je autorkou e-booku zdarma Jak rodí Bohyně a 5 kroků k vysněnému porodu.

Líbí se vám moje články? Rádi byste dostávali na svůj e-mail upozornění vždy, když vytvořím další?
Přihlašte se k zasílání inspirace z oblasti přirozeného životního stylu a buďte mezi prvními, kdo si ji bude číst!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů