Tajemství nádherného porodu

V srpnu 2016 jsem prožila nádherný porod své prvorozené dcery. Až do dneška jsem si kladla otázky, jak je to vůbec možné, porodit tak hladce a přirozeně, když realita mnohých žen je, že na porody svých dětí chtějí raději zapomenout. Stále jsem se snažila přijít na to, jak svou porodní zkušenost předat druhým, aby se co nejvíce dětí rodilo šťastně a ženám porod dodal životadárnou energii. Dlouho jsem byla schopná předávat „jen“ svůj příběh a inspirovat druhé ženy k tomu, aby také našly svou sílu a rodily jako Bohyně.

Dnes jsem odhalila to tajemství, otevřelo se mi to jako ucelený obraz mých rozhodnutí, konání a jejich následků. Vnímám obrovskou vděčnost za všechno, co se dodnes odehrálo a za to, že mohu toto své poznání šířit dál v ještě větší síle, než jsem si vůbec dokázala představit. Vydáte se se mnou na objevnou cestu, při které vám dojde, že VY VÍTE, a na jejímž konci se postavíte do své síly a budete schopni čehokoliv?

Jste připraveni na totální změnu úhlu pohledu na fungování této reality, který je vám ale tak vlastní, že si řeknete: „Aha, no jo!“?

Co je tedy ten klíč k nádhernému porodu?

Cokoliv v životě děláte, je tady jedna věc, která do toho vnese obrovskou lehkost, radost a krásu. Tím klíčem je 🌟 PŘIPOJENÉ VĚDOMÍ 🌟.

Teď už to tajemství znáte a můžete žít nádherné životy, ve kterých budou porody tak přirozené, orgasmické a posilující jako samotné milování.

.

.

.

Dobře, řeknu vám k tomu něco víc. Jen prosím teď udělejte jedno rozhodnutí: pokud nechcete, aby vaše realita byla rozbita na tisíce kousků, pokud nejste ochotni nebo schopni investovat do sebe (čas, peníze, prostor, péči, pozornost), raději dál nečtěte! Nebo se rozhodněte pro více, pak pokračujte, protože pokud žádáte o více, více dostanete. A možná se to objeví úplně jinak, než jste čekali.

.

.

.

.

.

Dobře, čtete dál. Jsem za vás už teď moc vděčná. Vydali jste se na úžasnou cestu k sobě. Vítejte.

Moje těhotenství s připojeným vědomím

Když jsem se v druhém měsíci těhotenství zabývala otázkou, kde chci rodit, hned mi na mysl přišlo, že doma. Bylo to pro mě tak jasné, že kdybych netušila, jak to v realitě chodí, vůbec bych nad tím nepřemýšlela. Domov byl pro mě místo klidu, podpory a bezpečí. Pak přišly pochyby, které vůbec nebyly moje, převzala jsem je od svého okolí (rodiny, doktorů, přátel).

Dnes bych na věci, které nejsou moje, použila otázky „Komu to patří? Je to moje? Je to někoho?“ a pokud bych vnímala lehkost u toho, že to moje není, poslala bych to ZPĚT DO ZDROJE S PŘIPOJENÝM VĚDOMÍM. Pak bych se mohla rozhodovat na základě toho, kdo opravdu jsem, ne na základě věcí přejatých od druhých.

Během těhotenství jsem odmítala vyšetření, která mi přišla zbytečná nebo nevhodná. Nedokázala jsem to rozumem ospravedlnit či vysvětlit, jen jsem poslouchala svou intuici. Věděla jsem, že jsme já i miminko v pořádku. Jen mi dalo hodně zabrat ustát si to před ostatními a hlavně před svým rozumem, který věděl, jak se věci v této realitě dělají a co bych měla nebo neměla.

Jak moc si dovolíte věřit tomu, co sami víte? A víte vy vůbec, že víte? Pokud říkáte „nevím“, není to pravda. Vy vždycky víte, tak se na chvíli zastavte a VNÍMEJTE, CO TADY VÍTE. Odpovědi, které vám budou přicházet, vás možná překvapí. Důvěřujte svému vědomí.

S blížícím se termínem porodu, který byl původně stanovený na červenec, což se ukázalo jako chybný výpočet, jsem se nechala strhnout obavou z toho, že moje porodní asistentka odjíždí na celý srpen na dovolenou. Tři další mě takto narychlo odmítly. Přestala jsem panikařit a uvědomila si, co jsem si přála – rodit sama doma jen se svým mužem. Aha, díky Vesmíre za splnění mého přání. Uklidnila jsem se, naladila se zpátky na sebe a začala se připravovat na domácí porod.

O co žádáte, to dostanete. I když se to možná objeví úplně jinak, než jste očekávali. Skvělou otázkou, kterou můžete položit, je: „Kdo nebo co mi tady bude přínosem?“ a následujte energii, která je lehká a expanzivní.

Můj porod s připojeným vědomím

Rodit doma přináší obrovskou výhodu v tom, že nejste vystaveni názorům a realitě odborníků, tudíž se musíte spolehnout opravdu jen na sebe a své vědomí, a taky že nedostanete žádné léky či chemické látky, které se dnes při porodech v porodnicích běžně používají, a které vás od vědomí odpojí.

Jakákoliv droga (alkohol a cigarety ve velkém množství, těžké drogy, léky) vás odřízne od vašeho vědomí. Pokud jste pod jejich vlivem, nemáte přístup ke svému vědomí a odevzdáváte se do rukou ostatních. U porodu potřebuje být žena napojená na sebe, své miminko a své vědomí, které jí umožňuje projít celým zázrakem zrození tak, jak byl přírodou zamýšlen. Nikdo jiný to za ni neudělá tak, aby z něj vyšla posílená a šťastná.

Jakmile přišly první silnější kontrakce, nevnímala jsem je jako bolest, ale jako něco, co posunuje naše miminko ven z mého břicha a je velkým přínosem v celém procesu. Vždy jsem se do těch intenzivních vln ponořila, rozprostřela jsem se do prostoru a nechala volný průchod všem projevům svého těla.

Na cokoliv, co se děje s vaším tělem a není vám příjemné, se dívejte jako na intenzitu a ne jako na bolest, úplně to změní úhel pohledu. Expandujte do prostoru a celou tu intenzitu tam rozprostřete, udělejte ji větší než Vesmír.

Byla jsem tak ponořená do sebe a celého procesu zrození, že jsem neměla čas ani pomyšlení soudit sama sebe za to, jak se chovám, co dělám, jak u toho vypadám, jestli to dělám dobře nebo ne. Prostě jsem jen byla v té energii a nechala se jí unášet. Byla jsem to já v celé své přirozenosti, kráse a zranitelnosti.

Když soudíte druhé nebo sami sebe, jste v dualitě, odpojujete se od vědomí, jednoty. Vědomí zahrnuje všechno a nic nesoudí. Jaké by to bylo přestat soudit sami sebe a místo toho prožívat vděčnost za to, co se děje?

Původně jsem chtěla rodit v ložnici opřená o postel, nakonec jsem porodila v koupelně, která se ukázala jako to nejvhodnější prostředí. Pozice jsem měnila tak, jak mi to bylo příjemné. Chvílema jsem se smála, chvílema řvala, občas jsem si uvědomovala přítomnost svého muže, většinu času jsem byla v jiné realitě. Dovolila jsem si měnit své volby tak často, jak jen jsem potřebovala.

V životě si můžete zvolit každých 10 sekund. Každých 10 sekund můžete udělat novou volbu. Teprve když si něco zvolíte, uvidíte, co to vytvoří a pokud to pro vás není přínosem, uděláte volbu novou. Většinou čekáme, až všechno promyslíme a pak si teprve na pevném základě vybíráme jednu možnost, která se stejně nakonec může ukázat jako nevhodná. Je načase opustit tento nefunkční postup a měnit svá rozhodnutí každých 10 sekund, ať už si o nás okolí myslí cokoliv?

Abych mohla rodit doma, potřebovala jsem přijmout vlastní zodpovědnost za život i za smrt. Sebe i svého miminka. Zbavila jsem se všech strachů a obav, které jsem v souvislosti se smrtí za svůj život nasbírala a přestala to dělat tak významné, jako je v této realitě zvykem. Mohli jsme při tom umřít, ale proč by k tomu mělo dojít? Tak bytostně jsem věděla, že si volím život, kterého je smrt součástí, že i kdyby k ní došlo, přijala bych ji stejně přirozeně jako život sám.

Když přestanete věcem dávat formu, strukturu a význam, změní to celou vaši realitu a otevře nekonečné možnosti. Věci nejsou dobré nebo špatné, správné nebo nesprávné, prostě jsou. Jen my jim dáváme tyto nálepky a když se na všechno budeme dívat jen jako na ZAJÍMAVÝ ÚHEL POHLEDU a budeme je brát tak, jak jsou, začneme vnímat a tvořit za hranicí této reality. Není to pro každého, každopádně je to tak osvobozující.

Cokoliv jsem při porodu udělala z připojeného vědomí, to bylo přínosem pro přirozený průběh a nádherný orgasmický zážitek. Tehdy jsem ještě netušila, jak jsem to dokázala, dnes mohu říct, že jsem byla připojená ke svému vědomí a nechala se jím vést.

Co všechno přispívá k připojenému vědomí

 • 1
  Pokládat otázky, neodpovídat na ně, vnímat energii lehkosti a expanze, kterou vyvolávají.

  ❓ "Komu to patří? Je to moje? Je to někoho?"

  ❓ "Kdo nebo co tady bude přínosem?"

  ❓ "Co jiného je tady možné?"
 • 2
  Limity, omezení, dogmata ostatních nebo této reality poslat do zdroje s připojeným vědomím.
 • 3
  Vnímat, co tady vím, co tady vnímám. Důvěřovat svému vnímání a vědění.
 • 4
  Požádat Vesmír o přispění a nelpět na tom, jak se to má projevit.
 • 5
  Žádné drogy - odpojují od vědomí.
 • 6
  Žádné soudy - nesoudit sami sebe.
 • 7
  Na bolest v těle se dívat jako na intenzitu. Expandovat do prostoru a intenzitu tam rozprostřít.
 • 8
  Dovolit si každých 10 sekund udělat novou volbu.
 • 9
  Nedávat věcem formu, strukturu a význam. Vše je jen zajímavý úhel pohledu.
 • 10
  Vědět, že vím.

Nechte se posílit v tom, že víte

Všechny ženy, které zažijí nádherné porody, mají jedno společné. Důvěřují tomu, co mají v sobě. I když o tom třeba pochybují, najdou tu sílu a nechají to naplno projevit ve fyzické realitě. Není to nic, co je nám cizí, je nám to tak vlastní, že kdykoliv se s tím propojíme, vnímáme úžasnou lehkost a radost. A pak se necháme strhnout tíhou a fungováním této reality, kde silnější váhu má hlas odborníků a vlastní vědomí je něco, na co se nebere ohled.

Je načase to změnit? Ptáte se jak? Taky jsem se ptala. Věděla jsem, že musí existovat způsob, jak tvořit svůj vlastní život lehce a radostně. A překvapivě mě to ve výsledku dovedlo k sobě samé. Protože jen já vím, co pro mě funguje a je přínosem a když si dovolím být skutečně JÁ a dovolím všemu a všem mi přispět, dějí se zázraky.

Vnímám v sobě obrovskou vděčnost za vše, co mě dovedlo až do bodu, kdy stojím ve své síle a vím, že vím a co vím. Svou realitu si tvořím sama a často dělám bláznivá rozhodnutí za hranicí této reality. Jaký teď bude můj druhý porod, když mám zvědoměné, co vedlo k nádhernému prvnímu a k tomu mám spoustu nástrojů, abych si poradila s čímkoliv v jeho průběhu? A jaký by s tímto vším aplikovaným v praxi mohl být váš porod?

Všechny metody a nástroje seberozvoje nás vedou víc k sobě. A některé rychleji, snadněji a k tomu ještě přidají lehkost, radost a zábavu. Pro co se rozhodnete? Budete už tím nekonečným bytím, vnímáním a vědomím, kterým ve skutečnosti jste? Co vy tady víte? Dovolíte si to otevřít? Necháte se zastavit a budete dál prožívat tíhu a nemožnosti této reality nebo se postavíte do své síly a otevřete prostor nekonečným možnostemtvorbě svého života?

Uvidíme se brzy osobně? Těším se na každé setkání!

S obrovskou vděčností,

Lenka 💝

Lenka Pánková
Lenka je terapeutka s duší léčitelky, inspirující žena a šťastná máma, která přispívá tím, co umí a co prožila k tomu, aby ženy rodily děti v lásce, radosti, harmonii a klidu. Pomáhá ženám postavit se do své síly, napojit se na své tělo, dítě a přírodu, probudit vědomí a prožít tak porod jako nádherný zážitek na celý život. Příběh Lenky o cestě k vědomému těhotenství a porodu si můžete přečíst tady. Lenka je autorkou e-booku zdarma Jak rodí Bohyně a 5 kroků k vysněnému porodu.

Líbí se vám moje články? Rádi byste dostávali na svůj e-mail upozornění vždy, když vytvořím další?
Přihlašte se k zasílání inspirace z oblasti přirozeného životního stylu a buďte mezi prvními, kdo si ji bude číst!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů