5 „R“ pro šťastný život

Mnoho lidí mi v poslední době říká nebo píše, že vypadám velmi spokojeně a šťastně. Ráda odhalím, v čem spočívá celé kouzlo mého ideálně šťastného života a možná inspiruju ty, kteří se jej rozhodnou žít také. Každá část tohoto kouzla začíná na písmenko „R”.

Pokud bych tento článek psala před dvěma lety, kdy jsem jej měla v hlavě, třetí a čtvrté „R” by bylo raw food a rolfing, kterými jsem tehdy žila. Časem jsem si na sobě vyzkoušela, že není třeba se dogmaticky držet ani jednoho z nich a objevila tak kouzlo moci zvolit si to nejlepší z toho, co mi náš úžasný svět nabízí. Základem pro mě stále zůstává metoda RUŠ a rozhodnutí neboli záměr. Když se k tomu přidá čistá radost, získává šťastný život ten správný rozměr.

1. RUŠ

IMG_6611-1-mMetoda, která mi od základů změnila život. Odkryla mé bolístky i tržné rány a šetrným způsobem je zahojila, aniž by zanechala jizvy. Umožnila mi šířit štěstí a světlo svým příkladem a pomáhat druhým lidem k jejich šťastným životům. Přivedla mi do cesty ideálního partnera, nejdříve v myšlenkách a poté i fyzicky. Pomohla uzdravit mou ženskou energii a schopnost počít dítě. Na svět tak v bezpečí domova přišla spokojená MaRUŠka, která žije šťastný život už od první vteřiny.

2. Rozhodnutí

IMG_0051Rozhodnutím vše začíná a znamená polovinu úspěchu. Na počátku mé cesty bylo prozření, že takto svůj život už dál žít nechci a najdu to, co mě udělá šťastnou. Po letech experimentování se svým zdravím pomocí různých druhů stravování ke mně přišla metoda RUŠ, která spojila vše dohromady. Klidnou mysl a zdravé tělo. Pochopila jsem, co je síla myšlenky. Pomocí záměrů a čištěním jsem si ladila svůj život v jednotlivých oblastech, až jsem vše nechala plynout a dnes vím, že žiju ideálně šťastný život a jsem bezpodmínečně milovaná.

3. Rostlinná strava

IMG_3938Zjistila jsem, že mému tělu dělá nejlépe strava, která je čistě rostlinného původu, v té nejlepší kvalitě a co nejméně upravená. Dopřávám si hodně listové zeleniny, čerstvé ovoce a zeleninu z vlastní zahrádky nebo z kvalitních zdrojů a svůj jídelníček doplňuji vydatnými semínkami, oříšky, mořskými řasami a panenskými rostlinnými oleji. Beru ohled na aktuální období a upřednostňuju potraviny vypěstované v mé blízkosti. A pak jsou také dny, kdy si s chutí uvařím něco, co potěší mého kuchařského ducha nebo se nechám rozmazlovat v dobrých restauracích nebo dobrotami na návštěvách. Vše je o myšlenkách, a proto jím jakékoliv jídlo vědomě, s láskou a úctou k jeho původu a svému tělu.

4. Rovnováha

IMG_3083Dříve jóga a rolfing, dnes každodenní harmonizační cvičení a protažení, občasná masáž od mého miláčka a zázračné ruce mé fyzioterapeutky (jejíž jméno také začíná na R). Svému tělu dělám dobře častým pobytem na čerstvém vzduchu v přírodě. Sladila jsem svůj denní rytmus se svým životním záměrem. Díky tomu už se nehoním, celým dnem si plynu a mám čas i sama na sebe. Z takové rovnováhy pak vznikají velké věci, aniž bych o ně usilovala. Zjistila jsem, že když jsem vyrovnaná a spokojená sama se sebou, je v pohodě i moje dcerka. Často ji jen tak pozoruji, žasnu nad její přirozeností a elánem do života a nechávám se inspirovat. Je fajn jen tak být a v tom bytí poznat hluboký vnitřní klid a svou nekonečnou sílu.

5. Radost

IMG_4132Až s upřímným dětským smíchem jsem poznala, co je to čistá radost. Dříve jsem se dokázala radovat ze života, ale spíše z materiálních věcí. Dnes se naopak těchto věcí zbavuji a objevuji radost z bytí a prožitků. Jsem šťastná jen tak, vše co k tomu potřebuji, mám uvnitř sebe. Stačí si to dovolit a nechat se tím pocitem celá prostoupit. A když na to někdy zapomenu, radostný výskot mé dcerky a její jiskry v očích mi to vždy připomenou. Být obklopena dětmi je ten největší dar, kterého se mi dostalo a já za něj každý den s vděčností v srdci děkuji.

Lenka Pánková
Lenka je terapeutka s duší léčitelky, inspirující žena a šťastná máma, která přispívá tím, co umí a co prožila k tomu, aby ženy rodily děti v lásce, radosti, harmonii a klidu. Pomáhá ženám postavit se do své síly, napojit se na své tělo, dítě a přírodu, probudit vědomí a prožít tak porod jako nádherný zážitek na celý život. Příběh Lenky o cestě k vědomému těhotenství a porodu si můžete přečíst tady. Lenka je autorkou e-booku zdarma Jak rodí Bohyně a 5 kroků k vysněnému porodu.

Líbí se vám moje články? Rádi byste dostávali na svůj e-mail upozornění vždy, když vytvořím další?
Přihlašte se k zasílání inspirace z oblasti přirozeného životního stylu a buďte mezi prvními, kdo si ji bude číst!

Komentáře