Jak velkou moc má rozhodnutí

Uplynulé dny byly pro mě hodně náročné. Přestěhovali jsme se do nově zrekonstruovaného bytu v našem domě a všechny nepotřebné věci nechali v bytě vedlejším. Mým záměrem bylo, že z původního bytu budeme mít krásné zázemí pro naše hosty. To však vyžadovalo se nepotřebných věcí zbavit a byt uklidit. Neměla jsem na to čas ani chuť. Věděla jsem, že na konci ledna přijede první návštěva a tak jsem si říkala, že do té doby bych to pomalým tempem krůček po krůčku mohla zvládnout. Tak jsem každý den přerovnala nějakou hromádku věcí, ale většinou mě od toho odvedla Maruška, která se zrovna probudila a potřebovala mě, a úklid tak nikam nepostupoval. S koncem roku jsem se místo bezcílného uklízení rozhodla věnovat se ohlédnutí za rokem starým a plánům na rok nový. Když jsem si uvědomila všechny svoje přání a sny, měla jsem pocit, že s takovým přístupem jich nikdy nedosáhnu a že cokoliv většího je teď naprosto nereálné.

Zaměřit svou pozornost

IMG_2478Z té spousty věcí jsem si nakonec vybrala dvě, na které zaměřím svou pozornost. Jednou z nich je rozhodnutí zútulnit a očistit náš dům. Uvědomila jsem si, že v přetváření starého nefunkčního v nové útulné jsem hodně dobrá a moc mě to baví. Jen jsem to s tím naším bydlením brala jako samozřejmost, kterou udělám mezi kojením, přípravou jídla, terapiemi a spánkem. Vůbec jsem nebyla zacílená na nádherné bydlení, nechala jsem to plynout a nakonec to dobře dopadlo, ale dlouho to trvalo a výsledek stále není ideální. Až teď, když jsem se pro to rozhodla a dala si to do záměru pro rok 2018, jsem před sebou uviděla celý obraz našeho krásného a praktického bydlení a přesně vím, kam mířím. Už nepotřebuji bezcílně uklízet a přesouvat věci z jedné hromady na druhou. Rozhodla jsem se, že každá věc v našem domě bude mít svůj smysl a své místo. Už teď máme plány na rekonstrukci zbývajících bytů, které postupně zrealizujeme. Nepotřebné věci půjdou z domu a celý dům prosvětlím svou nově nabytou energií a elánem. A jako třešničku na dortu postavíme na zahradě posezení s krbem a venkovní kuchyní. Teď už díky svému rozhodnutí vím, že tento sen se mi splní, mám v sobě silný motor a nechám se od Vesmíru překvapit, jakou cestou to vše nakonec zrealizujeme.

Na začátku všeho velkého je rozhodnutí

Při tom všem mě napadla podobnost s mým životem pár let zpátky. Tehdy jsem už přes čtyři roky žila s partnerem, který mě požádal o ruku a plánovali jsme svatbu. V tu dobu jsem ale tušila, že něco není v pořádku. Při každé hádce jsem si představovala, jak se sbalím a odejdu a druhý den jsem si to zase malovala narůžovo. Snažila jsem se změnit jeho i sebe. Postupně jsem se mu začala vzdalovat, ale zároveň žila v té velké bublině, která zvenku vypadala jako pohádka. Teprve když jsem se po dalším půl roce rozhodla, že takhle dál opravdu žít nechci, a to rozhodnutí šlo přímo z mého srdce, byla jsem schopná udělat praktické kroky. Do měsíce jsem se odstěhovala a začala žít nový život, který mi přinesl to nejcennější, co dnes mám. Rozchod tehdy nebyl úplně snadný, ale měla jsem v sobě motor, který mi pomáhal jít za hlasem svého srdce a překonat těžkosti.

Rozhodněte se ještě dnes

IMG_2157Ať jde o bydlení, vztah či cokoliv dalšího, pokud nemáte jasný cíl, kde chcete být a jak se při tom chcete cítit, bude to podle toho vypadat. Budete bezcílně uklízet věci v jednom pokoji a v druhém se vám budou hromadit nebo si budete říkat, že tentokrát už od něj opravdu odejdu a další den to zase přehodnotíte, vždyť s ním není zase tak špatně. Cesta z toho ven je jednoduchá a přitom tak těžká. Nejde o nic víc než o náš život. Zastavte se, zamyslete se a udělejte rozhodnutí. Řekněte si, jak to opravdu chcete, co bude ten motor, který vás požene. Po čem vaše srdce touží. Pak se celý Vesmír spojí, abyste toho dosáhli. Do nového roku nám přeji, ať se naše velké i malé sny a přání plní a my žijeme v hojnosti, štěstí, lásce a radosti.

Lenka Pánková
Lenka je terapeutka s duší léčitelky, inspirující žena a šťastná máma, která přispívá tím, co umí a co prožila k tomu, aby ženy rodily děti v lásce, radosti, harmonii a klidu. Pomáhá ženám postavit se do své síly, napojit se na své tělo, dítě a přírodu, probudit vědomí a prožít tak porod jako nádherný zážitek na celý život. Příběh Lenky o cestě k vědomému těhotenství a porodu si můžete přečíst tady. Lenka je autorkou e-booku zdarma Jak rodí Bohyně a 5 kroků k vysněnému porodu.

Líbí se vám moje články? Rádi byste dostávali na svůj e-mail upozornění vždy, když vytvořím další?
Přihlašte se k zasílání inspirace z oblasti přirozeného životního stylu a buďte mezi prvními, kdo si ji bude číst!

Komentáře